Kalendarium

890x
 

Partnerzy medialni

slubice24 logo bez podpisu
1tvslubice230x50
 
logo rzepin net
 
logo Pogranicze Lubuskie
 

Administrujemy lubuską częścią portalu:

Walory i kolory naszych gmin! –relacja z wycieczek

Podczas minionego weekendu mieszkańcy gmin słubice oraz cybinka wyruszyli w podróż. Odkrywali  historię i poszerzali wiedze przyrodniczą związaną z okolicą.

Read more...

Organizacjo zgłoś się na Powiatowy Piknik Organizacji Pozarządowych!

9 maja 2015 r. w Słubicach odbędzie się kolejny "Powiatowy Piknik Organizacji Pozarządowych". Zgłoszenia do udziału w święcie fundacji i stowarzyszeń z terenu powiatu słubickiego można przesyłać do 24 kwietnia.

Read more...

Sektor 3 Słubice zaprasza na bezpłatne szkolenia w kwietniu!

Sektor 3 Słubice serdecznie zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu słubickiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach. W kwietniu organizujemy szkolenia w Słubicach i Rzepinie. 14.04.2015 r. „Jak zostać Organizacją Pożytku Publicznego?”; 18.04.2015 r. „Standardy jakości w organizacjach pozarządowych” i 23.04.2015 r. „Standardy formalno-organizacyjne w organizacjach pozarządowych”. Zobacz szczegóły!

Read more...

Dyskusja o roli organizacji pozarządowych w RPO - Lubuskie 2020

Przedstawiciele lubuskich organizacji pozarządowych zainteresowanych Regionalnym Programem Operacyjnym - Lubuskie 2020 spotkali się 27 marca w sali Centrum Integracji Społecznej Zielonej Górze.

Read more...

Aktywne poznawanie przez pedałowanie. Relacja z wycieczki rowerowej - 28 marzec

Ruszył projekt „Jutro zaczęło się wczoraj” realizowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW. Oto relacja na gorąco z wycieczki rowerowej, która odbyła się dnia 28.03.2015r. (sobota).

Read more...

Konsultacje społeczne Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO - Lubuskie 2020

25 marca zostały ogłoszone konsultacje społeczne Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO - Lubuskie 2020 oraz kryteriów wyborów projektów dla działań finansowanych z EFS. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zachęca lubuskie organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach. Uwagi do dokumentów można przesyłać do 8 kwietnia 15 kwietnia.

Read more...

Modelowe rady - miesięcznik Rad Działalności Pożytku Publicznego

Trwa wypracowywanie i wdrażanie standardów funkcjonowania Rad Działalności Pożytku Publicznego. Organizacje członkowskie Sieci SPLOT realizują trzy projekty poświęcone tej tematyce. Zachęcamy do pobrania i przeczytania pierwszego numeru miesięcznika "Modelowe rady".

Read more...

Produkt finalny projektu PAKT!

PAKT to zestaw kolejnych kroków, które pomagają usprawnić współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi. Nikt nie ma magicznej różdżki, która sprawi, że za jej dotknięciem ludzie zaczną się lepiej rozumieć, traktować jak partnerzy, a nie przedstawiciele wrogich obozów. Wywołanie zmiany wymaga pewnego wysiłku. A my dajemy narzędzia, które w tym pomogą. Jest ich pięć. 

Read more...

Zostaw 1% podatku w powiecie słubickim!

Początek roku to czas na składanie deklaracji podatkowych za 2014 rok. Warto skorzystać z możliwości zdecydowania o tym dokąd trafi nasz 1% podatku i przekazać go organizacjom pożytku publicznego z terenu powiatu słubickiego.

Read more...