Kalendarium

890x
 

Partnerzy medialni

slubice24 logo bez podpisu
1tvslubice230x50
 
logo rzepin net
 
logo Pogranicze Lubuskie
 

Administrujemy lubuską częścią portalu:

Zmiana terminu szkolenie: Standardy Jakości w NGO

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż szkolenie Standary Jakości w NGO, planowane na sobotę 28 marca w Miejskim Domu Kultury w Rzepnie zostało odwołane.

Ustalono nowy termin szkolenia.

Read more...

Konsultacje społeczne Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO - Lubuskie 2020

25 marca zostały ogłoszone konsultacje społeczne Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO - Lubuskie 2020 oraz kryteriów wyborów projektów dla działań finansowanych z EFS. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zachęca lubuskie organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach. Uwagi do dokumentów można przesyłać do 8 kwietnia.

Read more...

Rola organizacji pozarządowych w realizacji RPO-Lubuskie 2020

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych, zapraszają przedstawicieli lubuskich NGO-sów na spotkanie "Udział organizacji pozarządowych w realizacji i monitorowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020".

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2015 r., o godz. 11.00, w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze (ul. Staszica 4).

Read more...

Ruszył projekt "Jutro zaczęło się wczoraj"!

„Jutro zaczęło się wczoraj” to projekt skierowany do mieszkańców gminy Cybinka i Słubice. Celem projektu jest sięgnięcie do miejscowego dziedzictwa historycznego, odkrywając i pokazując mieszkańcom to, co działo się tutaj w przeszłości oraz prezentując walory przyrodnicze okolicy. A mamy się czym pochwalić zarówno w temacie architektury, bogatej historii jak i miejsc cennych przyrodniczo. Ludzie przybyli na te tereny po II Wojnie Światowej również mają do opowiedzenia swoją historię i swoje tradycje. Niestety niewielu mieszkańców naszych gmin o tym wie…

Read more...

Modelowe rady - miesięcznik Rad Działalności Pożytku Publicznego

Trwa wypracowywanie i wdrażanie standardów funkcjonowania Rad Działalności Pożytku Publicznego. Organizacje członkowskie Sieci SPLOT realizują trzy projekty poświęcone tej tematyce. Zachęcamy do pobrania i przeczytania pierwszego numeru miesięcznika "Modelowe rady".

Read more...

W takt współpracy, czyli to co dobre

W takt współpracy, czyli dobre praktyki współpracy samorządów województwa lubuskiego z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum.

Read more...

Produkt finalny projektu PAKT!

PAKT to zestaw kolejnych kroków, które pomagają usprawnić współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi. Nikt nie ma magicznej różdżki, która sprawi, że za jej dotknięciem ludzie zaczną się lepiej rozumieć, traktować jak partnerzy, a nie przedstawiciele wrogich obozów. Wywołanie zmiany wymaga pewnego wysiłku. A my dajemy narzędzia, które w tym pomogą. Jest ich pięć. 

Read more...

Zostaw 1% podatku w powiecie słubickim!

Początek roku to czas na składanie deklaracji podatkowych za 2014 rok. Warto skorzystać z możliwości zdecydowania o tym dokąd trafi nasz 1% podatku i przekazać go organizacjom pożytku publicznego z terenu powiatu słubickiego.

Read more...