Ruszył projekt "Jutro zaczęło się wczoraj"!

Opis wydarzeń

Jak się zapisać

bicycle 161524 640 zapisy 150x150

„Jutro zaczęło się wczoraj” to projekt skierowany do mieszkańców gminy Cybinka i Słubice. Celem projektu jest sięgnięcie do miejscowego dziedzictwa historycznego, odkrywając i pokazując mieszkańcom to, co działo się tutaj w przeszłości oraz prezentując walory przyrodnicze okolicy. A mamy się czym pochwalić zarówno w temacie architektury, bogatej historii jak i miejsc cennych przyrodniczo. Ludzie przybyli na te tereny po II Wojnie Światowej również mają do opowiedzenia swoją historię i swoje tradycje. Niestety niewielu mieszkańców naszych gmin o tym wie…

Uwaga zmiana trasy wycieczki rowerowej 25-tego kwietnia!

Wyruszamy z Bieganowa o godzinie 9:00

ok. 13:00 przyjazd do Świecka (poczęstunek)

ok.14.00 trasa powrotna do Bieganowa

LOGO LOKALNE PARTNERSTWA PAFW RGBTej wiosny zorganizujemy dwie wycieczki rowerowe i cztery wycieczki busowe po miejscach ciekawych pod względem historycznym i przyrodniczym, o których opowiedzą przewodnicy. Każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie fotograficznym i podszkolić się w tej sztuce podczas warsztatów prowadzonych przez znakomitego fotografa przyrody – Piotra Charę. Zwieńczeniem projektu będą warsztaty kulinarne oraz wielka biesiada w Białkowie, na której będzie można posmakować specjałów z Polesia oraz nauczyć się ich przygotowywania! A wszystko w ramach projektu Jutro zaczęło się wczoraj realizowanego w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Wszelkie informacje o wydarzeniach oraz zapisach na znajdą Państwo na stronie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum – www.fundacjacp.org  oraz Sektora 3 Słubice – www.sektor3.slubice.pl.

Projekt „Jutro zaczęło się wczoraj” jest realizowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum pełni rolę lidera projektu, natomiast do grona partnerów należą Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna w Cybince, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach „Gospodynie”, Towarzystwo Miłośników Białkowa i Polesia, Stowarzyszenie Przyjaciół Świecka oraz Roland Semik społeczny opiekun zabytków powiatu słubickego.

Informację na temat zapisów znajdą Państwo w miarę zbliżania się poszczególnych wydarzeń.

Harmonogram na plakacie poniżej.

Jutro zaczęło się wczoraj

9 2.PAFW 9 1.logo ARFP